Dreszczyk, a migracja bodźców

Dreszczyk mhrr..   Ciary to zewnętrzny lub wewnętrzy objaw spowodowany fizycznym oddziaływaniem jednego ciała na drugie..  Ciary zazwyczaj występują parami i przemieszczają się w kierunku siły tarcia. Mogłoby się wydawać, że ciary należą do do grupy zewnętrznomigrującej ale okazuje się, że ciary bardzo często przechodzą w poziom wewnętrznopobudzających i stymulują nasze bodźce wewnętrzne, a nawet docierają do neuroprzekaźników. Efektem może być wprawienie naszego systemu nerwowego  w stan nazywanych przez niektórych ekstazi, albo nirvana ( nie należy mylić z polpularnym zespołem rockowym)..

Występuje wiele reakcji na ciary: niektóre z objawów:

- prężenie  - szczególne natężenie tej reakcji organizmu zaobserwujemy w strefach wrażliwych na dotyk i wybitnie erogennych. Możemy rozróżnić prężenie poszczególnych członków, ale bardziej intensywne jest prężenie ośrodkowe, którego reakcja zaczyna się od środka naszego ciała, unosząc biodra ku górze. Taki rodzaj oddziaływań na nasz układ nerwowy powoduje wybitnie szybkie uwolnienie wszelkich zahamowań. Należy stosować z umiarem;

- mruczenie  - Ten rodzaj reakcji ma związek z naszym zwierzęcym instynktem. Badana grupa respondentów zaczynała mruczenie kiedy ogarniało ich słodkie lenistwo. Nasz mózg w tej fazie pozbywa się wszelkich wspomnień, dlatego ten etap często pobudzane są takie same ośrodki mózgowe umiejscowione w jądrze. Wydzielają się hormony i substancje chamiczne odpowiadające za nasze odprężenie. Należy dawkować naprzemiennie z innymi ciarami, by nie doprowadzić do nadmiernego rozprężenia fizycznego ciał;

- skórcz - Pojawia się przy przyłożeniu dużej siły tarcia na przedmiot oddziaływany. Przygryzienie, wbicie paznokci, szczególnie okolic klatki piersiowej może powodować zapadaniem się w sobie i kierowanie ramion ku środkowi. Po fazie skórczu dośrodkowego następuje faza rozluźnienia sprzyjająca pojawianiu się ciary..

Naukowcy wciąż badają procesy migracji ciar. Możemy być pewni, zę niedługo pojawią się kolejne odkrycia wyjaśniające nasze zachowanie na oddziałujące na nas siły.

Póki co testujmy swoje zachowanie i stymulujmy nasz system nerwowy, pozwalając na swobodne przemiesczania się sygnałów elektrochemicznych. Swoje zachowania i wnioski możemy publikować w formie interaktywnej na tym blogu.

Graficzne przedstawienie migracji bodźców.











Brak komentarzy:

Popularne posty